• 0
Beste Kırmacı Beste Kırmacı

Beste Kırmacı 1989 yılında Ankara'da dünyaya geldi.Annesinin daha doğmadan kendisine bu ismi vermesinin ona yüklediği anlamla küçük yaşlarda dansa ve sahne sanatlarına olan ilgisini çevresine göstermeye başladı. İlk kullandığı müzik aleti olan babasının orguyla duyduğu her melodinin aynısı çalmaya başlayarak şu an da profesyonel olarak çaldığı ana enstrumanı gitara geçiş için zeminini hazırlamış oldu.

Çok kısa süre sonra söz yazmaya, kendi bestelerini oluşturmaya başladı.Lise yıllarında kendi oluşturduğu grubuyla katıldığı müzik yarışmalarında dereceler elde etti.Liseden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Opera bölümünü kazandı.

Üniversite yıllarında Ankara ve İstanbul'da kurduğu gruplarla bir çok mekanda şarkı söyleyip gitar çalarak sahne aldı.Üniversitenin son senesinde kısa da olsa bir askerlik deneyimi yaşadı :)

Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası Turkay orkestrası Jazz solist sınavını birincilikle kazandı Okulu bitirdikten sonra kendi albümünü yapmaya iyice yoğunlaşan Beste, 2014 yılında aranjör ve prodüktör Bijen Rahimi ile kayıtlar için stüdyoya girildi.

Bir yandan albüm çalışmaları devam ederken diğer yandan da Ankara Devlet Tiyatrolarında 3 yıl boyunca, kapalı gişe oynayan ''Vanya Dayı'' oyununda tek solist olarak tiyatro severlerle buluştu.

Beste Kırmacı'nın jazz müziğine ve rock müziğine olan tutkusunu harmanlayarak oluşturduğu, hiç bir vokal kaydında ses düzeltmesi ya da oynama bulunmayan, Ankara'nın gri havasıyla yoğurulmuş, biraz melankolik, biraz umut dolu şarkılarından oluşan "Bu köy adam" adlı albümü 5 Şubat'ta müzikseverlerle buluşmuştur.